Vodná masáž je použitie tlaku vody na aplikovanie masážnych techník na ľudské telo. Hydromasážna terapia má za cieľ zmierniť poranenie svalov a mäkkých tkanív spôsobené bolesťou dolnej časti chrbta, artritídou, chronickou a akútnou bolesťou, poranením krku, TMJ, športovými poraneniami, tehotenskými ťažkosťami, Crohnovou chorobou, nespavosťou, spondolylózou, roztrúsenou sklerózou, lupusom , fibromyalgiou, zápalom šliach a zvládaním stresu a mnoho ďalších chorôb a ochorení. 

Hydro masáž 
Tí, ktorí majú rôzne zdravotné podmienky, by sa mali poradiť so svojím lekárom skôr, ako použijú hydromasáž akéhokoľvek druhu. Medzi podmienky, ktoré predstavujú vážne riziko, patria:

  • Niektoré typy porúch krvi, najmä krvácanie, podliatiny, zlomeniny alebo slabé kapiláry alebo akýkoľvek stav, pri ktorom môžu byť ohrozené krvné cievy.
  • Neurologické príznaky a poruchy (Zahŕňa tiež systémové poruchy)
  • Akékoľvek infekcie alebo šíriteľné choroby.
  • Poruchy kože, ako je ťažké akné, vyrážky, ekzém atď.
  • Akákoľvek forma akútnych zápalových reakcií vrátane príznakov, ako je horúčka, pocity nadmerného tepla v ktorejkoľvek časti tela, strata funkcie, začervenanie alebo opuch akéhokoľvek druhu.
  • Zranenia alebo zlomeniny
  • Ochorenia (najmä akútne alebo nestabilné), ako sú poruchy krvného tlaku (Hypertenzia alebo Hypotenzia), akékoľvek srdcové alebo neurologické stavy, popáleniny druhého alebo tretieho stupňa alebo tehotenstvo.
  • Trombóza alebo akékoľvek poruchy zrážania krvi
  • Akékoľvek ochorenie chrbtice a choroby, najmä vypuklé, prasknuté alebo herniované disky

História hydromasáže 
Hydromasáž je prírodný liek, ktorý je známy a používaný už roky. História vodoliečby siaha až do storočia, až do starovekom Grécku, ale bola naozaj obľúbená Rimanmi, ktorí priniesli výhody kúpania a masáže krajinám, ktoré dobyli. Rímske verejné kúpele boli vždy uznávané ako veľký zdroj relaxácie, pri ktorom si členovia vysokej spoločnosti a všetci slobodní ľudia mohli vychutnať výhody horúcej a studenej vody a masáže.

Modernou hydromasážou začína Tobias Smollet. V jeho eseji z roku 1752 o vonkajšom použití vody sa načerpaná voda označila za užitočnú pri liečbe „hysterických porúch, obštrukcie menštruácie a všetkých prípadov, v ktorých bolo potrebné odvrátiť hlavu od hlavy a pozvať šťavy smerom nadol“. Od šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia si vodná masáž získava na popularite. Každý rok sa objavia vyspelejšie nástroje a vybavenie na hydromasáž, vďaka čomu súľahko dostupné mnohým ľuďom, pretože tieto nástroje a vybavenie sa dajú ľahko používať v domácnostiach.

Dnes je vodná masáž stále populárna a používa sa na uvedené ochorenia a podmienky a ešte oveľa viac. Je to jedna z najžiadanejších a najpopulárnejších foriem masáží.

kupacia kada hydromasaz ucinky v

Hydromasážny efekt 
Vodná masáž vytvára povedomie o tele, znižuje hladinu úzkosti, dáva pocit pohody, zlepšuje schopnosť monitorovať stresové signály, dáva pocit pokoja, pomáha tiež zmierňovať nepohodlie spôsobené tehotenstvom, poskytuje uvoľnené stav duševnej bdelosti, pomáha liečiť atletické alebo pracovné úrazy, bolesti hlavy súvisiace s napätím a pooperačnú rehabilitáciu.